SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95)

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blommor inom förgylld medalj, diameter 25 cm.

Slitage, smärre nagg, smärre ifyllda nagg.

Klubbat pris
840
74
77
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
3 jun 2018 20:41
840 SEK
3 jun 2018 12:19
790 SEK
3 jun 2018 12:19
789 SEK
2 jun 2018 21:06
540 SEK
2 jun 2018 15:45
490 SEK
2 jun 2018 15:45
456 SEK
29 maj 2018 23:52
350 SEK
28 maj 2018 20:27
300 SEK