STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).

Dekor i underglasyrblått med förgylld bräm, med motiv av blombukett, längd 37 cm.

Slitage.

Klubbat pris
1 655
147
153
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
3 jun 2018 20:16
1 655 SEK
3 jun 2018 20:16
1 555 SEK
3 jun 2018 20:16
1 450 SEK
3 jun 2018 20:16
1 350 SEK
3 jun 2018 13:25
1 000 SEK
29 maj 2018 15:53
600 SEK