TALLRIKAR, tre stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.

Dekor i famille rosefärger, med vacker motiv av växtligheter, blommor, insekter, diameter 22,8 cm.

Slitage. En med ifylld nagg. En med kantspricka samt smärre nagg.

Klubbat pris
1 100
97
101
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
3 jun 2018 14:28
1 100 SEK
3 jun 2018 14:28
1 000 SEK
3 jun 2018 14:28
1 000 SEK
30 maj 2018 0:27
800 SEK
29 maj 2018 10:32
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

306. Marie-Louise Ekman, Utan titel.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
18 000 SEK