Arne Jones E1299

TALLRIKAR, tre stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.

Dekor i famille rosefärger, med vacker motiv av växtligheter, blommor, insekter, diameter 22,8 cm.

Slitage. En med ifylld nagg. En med kantspricka samt smärre nagg.

Klubbat pris
1 100
104
119
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
3 jun 2018 14:28
1 100 SEK
3 jun 2018 14:28
1 000 SEK
3 jun 2018 14:28
1 000 SEK
30 maj 2018 0:27
800 SEK
29 maj 2018 10:32
300 SEK