TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av växtligheter, längd 27 cm.

Slitage, smärre lagning på lock.

Klubbat pris
5 000
441
460
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
3 jun 2018 20:47
5 000 SEK
3 jun 2018 20:46
4 500 SEK
3 jun 2018 20:46
4 000 SEK
3 jun 2018 20:46
3 400 SEK
3 jun 2018 20:46
2 600 SEK
3 jun 2018 20:43
2 400 SEK
3 jun 2018 10:13
2 200 SEK
3 jun 2018 0:54
300 SEK