SKÅLAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

En med hallmärke, dekor i underglasyrblått. Diameter 12,5-13 cm.

Slitage.

Klubbat pris
1 500
142
163
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
3 jun 2018 20:46
1 500 SEK
3 jun 2018 20:45
1 400 SEK
3 jun 2018 20:43
1 005 SEK
3 jun 2018 20:41
550 SEK
25 maj 2018 12:30
500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02