KOPPAR med LOCK och FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Koppar med dubbla hänklar, europeiserande dekor i famille rosefärger av blommor. Höjd 9,5 cm.

En hänkel med spricka. En kopp med spricka, locken lagade. Slitage. Små nagg.

Klubbat pris
2 405
212
221
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
2 jun 2018 10:16
2 405 SEK
2 jun 2018 10:16
2 400 SEK
1 jun 2018 18:44
2 200 SEK
28 maj 2018 10:10
2 000 SEK
28 maj 2018 10:10
1 950 SEK
28 maj 2018 10:09
1 850 SEK
28 maj 2018 10:09
1 750 SEK
27 maj 2018 23:21
1 650 SEK
27 maj 2018 23:21
1 550 SEK
27 maj 2018 10:07
1 450 SEK
26 maj 2018 17:28
1 350 SEK
26 maj 2018 17:27
1 250 SEK
26 maj 2018 17:27
1 202 SEK
25 maj 2018 19:29
1 102 SEK
25 maj 2018 19:29
1 002 SEK
25 maj 2018 17:46
1 000 SEK
25 maj 2018 10:36
850 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02