SÅSSNIPA, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av antikviteter samt blommor, längd 21,5 cm.

Slitage, mistor, glasyrnagg.

Klubbat pris
1 600
142
148
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
3 jun 2018 11:31
1 600 SEK
29 maj 2018 13:03
1 500 SEK