STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap och fiskarmän, längd 35 cm.

Slitage, ifyllda nagg.

Klubbat pris
1 510
143
164
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
3 jun 2018 10:25
1 510 SEK
3 jun 2018 10:25
1 410 SEK
2 jun 2018 23:18
1 200 SEK
1 jun 2018 19:55
1 100 SEK
27 maj 2018 16:10
1 000 SEK