FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med konturerad bräm, med motiv av lotus samt växter och fåglar, längd 28 cm.

Slitage, mistor, smärre ifyllda nagg.

Klubbat pris
1 200
114
130
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (4 bud)
3 jun 2018 20:13
1 200 SEK
3 jun 2018 10:24
1 000 SEK
2 jun 2018 21:08
666 SEK
25 maj 2018 12:25
300 SEK