TALLRIKAR, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av elegant kvinna och barn i naturmiljö, diameter 22,5 cm.

Slitage, mistor, smärre ifyllda nagg,.

Klubbat pris
2 710
238
247
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
3 jun 2018 20:17
2 710 SEK
3 jun 2018 20:17
2 510 SEK
3 jun 2018 20:13
2 201 SEK
3 jun 2018 20:13
2 001 SEK
3 jun 2018 10:23
1 889 SEK
3 jun 2018 10:23
1 789 SEK
2 jun 2018 21:03
1 500 SEK
27 maj 2018 0:51
1 000 SEK