FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av "double peacock", längd 27,9 cm.

Slitage, krackelyr.

Klubbat pris
4 400
417
478
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
3 jun 2018 20:31
4 400 SEK
3 jun 2018 19:32
4 200 SEK
3 jun 2018 19:32
4 000 SEK
3 jun 2018 19:32
4 000 SEK
3 jun 2018 19:32
3 800 SEK
3 jun 2018 19:32
3 600 SEK
3 jun 2018 10:18
3 400 SEK
28 maj 2018 16:32
3 200 SEK
26 maj 2018 21:31
3 000 SEK
26 maj 2018 8:55
1 600 SEK
25 maj 2018 13:02
1 500 SEK