FAT, fyra stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap samt pagoda, diameter 26 cm.

Slitage, nagg. En med smärre kantlagning.

Klubbat pris
2 200
195
204
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
7 jul 2018 19:23
2 200 SEK
7 jul 2018 13:53
2 000 SEK
2 jul 2018 20:53
500 SEK
2 jul 2018 12:07
400 SEK
29 jun 2018 14:46
300 SEK