BÄRTALLRIKAR, fyra stycken, samt ASSIETTER, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglayrblått, med motiv av blommande trädgård, diameter 16/16,4 cm.

Slitage, en med smärre nagg. En djup med kantsprickor samt lagningar. En bärtallrik med nagg.

Klubbat pris
1 850
164
171
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
22 jun 2018 19:20
1 850 SEK
22 jun 2018 19:20
1 800 SEK
20 jun 2018 17:45
1 600 SEK
18 jun 2018 14:31
1 500 SEK
17 jun 2018 16:32
500 SEK
14 jun 2018 18:01
350 SEK
14 jun 2018 9:45
300 SEK