SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.

Dekor i underglasyrblått av fyrkloade drakar bland molnband. Diameter 20,5 cm.

Nagg.

Klubbat pris
1 988
175
183
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
30 jul 2018 12:15
1 988 SEK
9
30 jul 2018 11:18
1 888 SEK
8
30 jul 2018 11:18
1 800 SEK
8
30 jul 2018 9:25
1 700 SEK
30 jul 2018 5:40
1 600 SEK
30 jul 2018 4:03
1 500 SEK
29 jul 2018 13:36
1 100 SEK
28 jul 2018 22:24
1 000 SEK
28 jul 2018 17:27
400 SEK
27 jul 2018 19:36
350 SEK
24 jul 2018 20:33
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02