TERRINFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av antikviteter samt växtligheter bland natur, längd ca 37,8 cm.

Slitage, smärre nagg, glasyrnagg.

Klubbat pris
4 000
355
374
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
22 jun 2018 21:57
4 000 SEK
22 jun 2018 21:57
3 000 SEK
22 jun 2018 17:03
1 800 SEK
21 jun 2018 6:48
1 000 SEK