FAT, två snarlika, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av fåglar i blommande trädgård, längd 32,6 cm.

Slitage, en tidigare upphängd, med hål på baksidan. En med nagg.

3 100
272
283
Utropspris
4 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (6 bud)
13 jul 2018 11:56
3 100 SEK
13 jul 2018 11:56
2 900 SEK
7 jul 2018 21:47
2 501 SEK
4 jul 2018 21:37
2 100 SEK
4 jul 2018 20:09
1 100 SEK
4 jul 2018 17:49
1 000 SEK