LÖVFORMADE FAT, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Längd ca 19 cm.

Nagg.

Klubbat pris
1 422
135
154
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
22 jun 2018 20:27
1 422 SEK
22 jun 2018 20:27
1 400 SEK
22 jun 2018 16:58
1 322 SEK
22 jun 2018 16:58
1 222 SEK
22 jun 2018 12:20
1 100 SEK
21 jun 2018 22:19
1 000 SEK
21 jun 2018 0:00
620 SEK
14 jun 2018 22:44
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02