PILGRIMSFLASKA, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av figurer i naturmiljö, höjd 26 cm.

Slitage, mistor, smärre glasyrspricka på insidan av mynning.

Klubbat pris
2 000
177
184
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
22 jun 2018 22:07
2 000 SEK
22 jun 2018 22:07
1 900 SEK
22 jun 2018 12:26
1 877 SEK
22 jun 2018 12:23
1 777 SEK
22 jun 2018 12:23
1 700 SEK
22 jun 2018 12:23
1 600 SEK
21 jun 2018 22:26
1 500 SEK
21 jun 2018 0:02
933 SEK
20 jun 2018 20:17
500 SEK
13 jun 2018 17:31
300 SEK