SKÅL, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av drakar bland växtligheter, diameter 20 cm.

Slitage, mistor,

Klubbat pris
2 800
266
304
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
11
22 jun 2018 21:30
2 800 SEK
10
22 jun 2018 21:27
2 600 SEK
9
22 jun 2018 20:42
2 400 SEK
22 jun 2018 17:37
2 200 SEK
8
22 jun 2018 15:25
2 000 SEK
22 jun 2018 15:25
1 900 SEK
22 jun 2018 13:38
1 877 SEK
22 jun 2018 13:38
1 777 SEK
22 jun 2018 13:38
1 725 SEK
22 jun 2018 12:21
1 550 SEK
22 jun 2018 12:21
1 450 SEK
22 jun 2018 12:16
1 300 SEK
22 jun 2018 12:16
1 200 SEK
20 jun 2018 22:00
1 100 SEK
15 jun 2018 0:32
1 000 SEK
13 jun 2018 17:26
350 SEK
13 jun 2018 12:45
300 SEK