FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv a flodlandskap, diameter 26,4 cm.

Slitage, en med missfärgning vid mynning, troligen en ifylld nagg.

500
44
46
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
17 jul 2018 21:40
500 SEK
17 jul 2018 1:46
400 SEK
10 jul 2018 19:39
350 SEK
9 jul 2018 20:13
300 SEK