FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av eleganta figurer, rådjur samt fågel bland natur, brämen med insekter och växtligheter, diameter 31,5 cm

Slitage, kantlagningar, nagg.

650
58
60
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
16 jul 2018 16:16
650 SEK
16 jul 2018 6:44
555 SEK
11 jul 2018 21:32
300 SEK