PILGRIMSFLASKOR, två snarlika, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av figurer i trädgårsmiljö, höjd ca 21 cm.

Slitage, glasyrnagg, bränningssprickor, en med ifylld nagg.

Klubbat pris
3 200
282
295
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
22 jun 2018 21:04
3 200 SEK
22 jun 2018 17:04
3 000 SEK
22 jun 2018 12:22
2 444 SEK
21 jun 2018 0:01
1 888 SEK
20 jun 2018 20:16
1 000 SEK
18 jun 2018 22:18
700 SEK
13 jun 2018 17:27
300 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

322. Marie-Louise Ekman, "Spegeldam (Hommage á Lucio Fontana)".
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Budhistorik
100 000

ditt bud
Fair warning
95 000

ditt bud
Aktuellt bud:
100 000 SEK