SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, godronnerad form, med motiv av landskap med pagoda, diameter 23,5 cm.

Glasyrnagg, slitage.

Klubbat pris
2 300
203
212
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
22 jun 2018 19:51
2 300 SEK
22 jun 2018 12:18
2 100 SEK
22 jun 2018 12:18
2 000 SEK
19 jun 2018 20:25
1 600 SEK
17 jun 2018 11:06
1 500 SEK
16 jun 2018 23:20
600 SEK
15 jun 2018 3:21
500 SEK
14 jun 2018 22:13
350 SEK