FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av antikviteter och blommor, längd 25,7 cm.

Slitage, ifyllda nagg.

Klubbat pris
1 000
89
94
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
26 jun 2018 15:05
1 000 SEK