Det våras för trädgården!

Våren är här och dagarna blir längre, kvällarna blir ljusare och sommaren är strax runt hörnet – vilket innebär att det är hög tid att flytta ut till trädgården! Trädgården handlar inte bara om växter och gröna fingrar, idag lägger vi mer och mer tid på möblemang och dekoration på terrassen, verandan, altanen, balkongen eller i uterummet. Här samlas familj och vänner runt god mat och dryck för att njuta av varma sommarkvällar och varandras sällskap eller för avslappnande dagar i hängmattan. Med snygga och bekväma utemöbler kan du njuta av det fina vädret på bästa sätt när solen tittar fram!

361 föremål
TRÄDGÅRDSMÖBLEMANG, 3 delar, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNKAR, ett par, Melins, Anderstorp,  1900-talets slut.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, Näfveqvarn "Amor".
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD , 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANDFAT, Höganäs, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 6 stycken, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Byarum, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TUNNA, med lock, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 310 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORD, gjutjärn, omkring 1900.
BORD, gjutjärn, omkring 1900.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 5 st, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD 1900-tal.
TRÄDGÅRDSBORD 1900-tal.
Klubbat pris
701 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar 1900-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSFÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, 1900-talets början.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SITTGRUPP, 4 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD med PALLAR 9 st, 1900-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VEDKORG, mässing, omkring 1900.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GIO PONTI, fåtölj, Bonacina, Italien, 1950-tal.
Klubbat pris
4 750 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFA SAMT SOFFBORD, 1900-talets tredje kvartal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR, 2 st, Danmark, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
2 755 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, 1900-talets början.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FISKEKONT, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 delar, aluminium, samtida.
Klubbat pris
2 450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KROCKETSPEL, 1960-tal.
KROCKETSPEL, 1960-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, sandsten, 1900-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KITTEL, koppar, 1800-tal.
KITTEL, koppar, 1800-tal.
Klubbat pris
3 005 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, sent 1800-tal.
TRÄDGÅRDSBORD, sent 1800-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOLSTOLAR, ett par 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal,
BÄNK, allmoge, 1800-tal,
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FOHUNDAR, ett par, sten. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, ett par, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HYVELBÄNK, 1900-talets mitt.
HYVELBÄNK, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 505 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VINSTÄLL, Form Sven Larsson, 1960/70-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅGELBUR, Frankrike.
FÅGELBUR, Frankrike.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SUNE BÄCKSTRÖM, vas och urna, brons, 1930-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALLAR, 5 st allmoge 1900-tal bl.a dat 1956.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, terrakotta, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets tredje kvartal.
Klubbat pris
2 010 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BOCKBORD, allmoge 1800/1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, barock, 1600/1700-tal.
BORD, barock, 1600/1700-tal.
Klubbat pris
7 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 050 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSSKULPTUR patinerad metall, 1900-tal.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GRYTOR, 2 st gjutjärn 18/1900-tal.
Klubbat pris
830 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STÖVELKNEKT, gjutjärn, Sverige, 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK, gjutjärn och trä, 1900-tal.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLUR, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHAMPANGEKORG, Pommery & Greno, Reims, omkring 1900.
Klubbat pris
2 701 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PALLAR, 5 st, allmoge 1900-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, cement 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, rotting, 1900-talets senare hälft.
Klubbat pris
260 EUR
Utropspris
200 EUR
TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOLUR, 1900-tal.
SOLUR, 1900-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÖNSTERLUCKOR, ett par, Europa 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KORGSTOL 1900-tal.
KORGSTOL 1900-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PALL/BÄNK 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAR MED TAPP, koppar, 1900-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STAFFLI, 1900-tal.
STAFFLI, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, omkring 1900.
TRÄDGÅRDSBORD, omkring 1900.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFGRUPP 3 dlr 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LYKTA, järnplåt, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STAFFLI, 2 st, Mabef, Italien, 1980-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LYKTOR, tre st, plåt, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, blombord, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 705 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STAFFLIER, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMBORD / SIDOBORD, 1950 / 60-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK