Gio (Giovanni) Ponti

(Italien, 1881-1979)
Gio (Giovanni) Ponti
(Italien, 1881-1979)

GIO PONTI, fåtölj, Bonacina, Italien, 1950-tal.

Rotting och böjträ. Genombruten dekor. Sitthöjd ca 42 cm.

Slitage. Smärre fläckar.

Klubbat pris
4 750
451
516
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
2 maj 2018 10:10
4 750 SEK
2 maj 2018 10:10
4 700 SEK
2 maj 2018 9:50
4 400 SEK
2 maj 2018 9:50
4 200 SEK
26 apr 2018 12:47
3 700 SEK
26 apr 2018 12:47
3 500 SEK
25 apr 2018 10:54
3 000 SEK

Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57