CARL MALMSTEN, fyra karmstolar samt runt bord, "Bergshamra", Igelstaverken AB, 1900-talets mitt / andra hälft.

Stol: sitthöjd ca 41 cm, höjd ca 69 cm. Bordet: höjd 69 cm, diameter 110 cm.

Slitage. Skador. Senare målning. Färgbortfall.

Klubbat pris
4 400
386
401
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
30 apr 2018 16:28
4 400 SEK
30 apr 2018 16:27
4 200 SEK
30 apr 2018 16:26
4 000 SEK
30 apr 2018 16:25
3 800 SEK
30 apr 2018 16:25
3 600 SEK
30 apr 2018 16:24
3 400 SEK
30 apr 2018 16:17
3 200 SEK
30 apr 2018 16:16
3 000 SEK
30 apr 2018 16:16
3 000 SEK
30 apr 2018 16:08
2 800 SEK
29 apr 2018 12:16
2 600 SEK
29 apr 2018 10:04
2 400 SEK
23 apr 2018 20:19
2 200 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46