Gunnar Wennerberg

(Sverige, 1863-1914)
Gunnar Wennerberg
(Sverige, 1863-1914)

GUNNAR WENNERBERG, ytterfoder, porslin, sgrafitto, Gustafsberg, signerat G Wennerberg och daterat 1902.

Dekor i gröna toner med stiliserat bladverk. Höjd 29. Diameter 34 cm.

Spricka. Krackelyr. Nagg och skador.

Klubbat pris
2 702
240
250
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
7 maj 2018 17:39
2 702 SEK
7 maj 2018 17:39
2 502 SEK
7 maj 2018 8:48
2 300 SEK
7 maj 2018 8:48
2 100 SEK
3 maj 2018 9:26
1 200 SEK
1 maj 2018 2:15
1 000 SEK
30 apr 2018 16:14
550 SEK
30 apr 2018 14:30
500 SEK
30 apr 2018 13:02
300 SEK