TRÄDGÅRDSSOFFA, "Lessebo", Byarums Bruk, 1900-talets andra hälft.

Gjutjärn och bemålat trä. Märkt "Byarum" i gjutningen. Längd 200 cm.

Bruksskick med slitage och färgbortfall. Sprickor. Fläckar.

Klubbat pris
3 677
326
340
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
28 maj 2018 15:24
3 677 SEK
28 maj 2018 15:24
3 477 SEK
28 maj 2018 15:06
3 222 SEK
28 maj 2018 15:06
3 200 SEK
23 maj 2018 19:50
3 000 SEK
22 maj 2018 15:43
700 SEK
22 maj 2018 11:49
600 SEK
21 maj 2018 18:10
500 SEK