Madeleine Pyk – en samling F769

GAVLAR TILL TRÄDGÅRDSOFFA, ett par, gjutjärn, Norrahammar, 1900-talets första hälft.

Grönmålade. Svängda ben. Träribbor saknas. Höjd tot ca 78 cm.

Skada. Slitage. Färgbortfall. Senare målning. Rostangrepp.

Klubbat pris
900
85
98
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (12 bud)
23 maj 2018 15:03
900 SEK
23 maj 2018 15:03
850 SEK
23 maj 2018 15:02
800 SEK
23 maj 2018 15:01
750 SEK
23 maj 2018 14:59
700 SEK
23 maj 2018 14:59
650 SEK
23 maj 2018 14:06
550 SEK
23 maj 2018 14:05
500 SEK
23 maj 2018 14:05
450 SEK
22 maj 2018 21:31
400 SEK
22 maj 2018 21:31
350 SEK
21 maj 2018 17:39
300 SEK