LAGGKÄRL, Allmoge, Dalarna, 1800/1900-tal,

Stomme av furu. Löst bärhandtag medföljer. Längd 48 cm. Bredd 29 cm. Höjd 87 cm.

Åldersrelaterat slitage. Slitage. Löst handtag.

Klubbat pris
2 300
201
210
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
31 maj 2018 15:39
2 300 SEK
31 maj 2018 15:39
2 100 SEK
31 maj 2018 15:38
1 600 SEK
31 maj 2018 15:38
1 500 SEK
31 maj 2018 15:38
1 250 SEK
31 maj 2018 15:38
1 150 SEK
26 maj 2018 23:22
650 SEK
26 maj 2018 23:22
600 SEK
26 maj 2018 23:22
550 SEK
26 maj 2018 23:22
500 SEK
26 maj 2018 23:21
450 SEK
26 maj 2018 23:21
400 SEK
26 maj 2018 12:04
300 SEK