ELIAS SVEDBERG, safaristolar, ett par, för NKs Triva-serie, 1900-talets andra hälft.

Målade trästommar. Sitsar av blå textil. Armlän av läder.

Bruksskick, ställvis hårt slitage. Ställvis blekta. Fläckar, märken och färgbortfall. Skador på klädseln. Lagning, ett senare fäste för rygg. Något instabila.

300
26
27
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
28 maj 2018 18:05
300 SEK