TRÄDGÅRDSSOFFA, Byarum, sent 1800-tal.

Gavlar av gjutjärn. Träribbor i rygg och sots av ek. Längd ca 165, sitthöjd ca 47 cm.

Slitage. Rostangrepp. Renoverad. Kompletterad med senare träribbor. Färgrester.

Klubbat pris
3 000
262
274
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
6 jun 2018 10:50
3 000 SEK
6 jun 2018 10:21
2 800 SEK
6 jun 2018 10:03
1 600 SEK
3 jun 2018 8:57
1 000 SEK
31 maj 2018 8:21
300 SEK