FOLKE BENSOW, trädgårdssoffa, Näfveqvarns Bruk, 1900-talets första hälft.

"Trädgårdsmöbeln Näfveqvarn n:r 3". Gavlar av gjutjärn och sits och rygg av vitmålat trä. Märkt. Längd 180 cm.

Bruksskick. Färgbortfall. Fläckar. Senare målning. Torrsprickor. Rostangrepp.

Klubbat pris
7 000
621
655
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
23 jun 2018 22:09
7 000 SEK
23 jun 2018 22:08
5 000 SEK
23 jun 2018 12:58
4 000 SEK
15 jun 2018 19:37
3 000 SEK
15 jun 2018 16:14
1 000 SEK