FOLKE BENSOW, trädgårdssoffa, Näfveqvarns Bruk, 1900-talets första hälft.

"Trädgårdsmöbeln Näfveqvarn n:r 3". Gavlar av gjutjärn och sits och rygg av vitmålat trä. Märkt. Längd 180 cm.

Bruksskick. Färgbortfall. Fläckar. Senare målning.

Klubbat pris
7 000
618
645
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
23 jun 2018 22:25
7 000 SEK
23 jun 2018 22:25
6 800 SEK
23 jun 2018 16:42
5 200 SEK
23 jun 2018 16:42
5 000 SEK
23 jun 2018 15:55
4 200 SEK
23 jun 2018 15:32
4 000 SEK
23 jun 2018 15:32
4 000 SEK
23 jun 2018 12:58
3 200 SEK
23 jun 2018 12:58
3 000 SEK
23 jun 2018 12:02
2 600 SEK
23 jun 2018 12:02
2 400 SEK
22 jun 2018 19:31
2 200 SEK
22 jun 2018 19:31
2 000 SEK
16 jun 2018 22:23
1 900 SEK
16 jun 2018 22:23
1 800 SEK
16 jun 2018 22:23
1 600 SEK
16 jun 2018 22:23
1 500 SEK
16 jun 2018 21:18
1 400 SEK
16 jun 2018 21:18
1 300 SEK
15 jun 2018 19:36
1 100 SEK
15 jun 2018 19:36
1 000 SEK
15 jun 2018 16:15
700 SEK