Kjell Engman

(Sverige, Född 1946)
Kjell Engman
(Sverige, Född 1946)

KJELL ENGMAN, skulptur, glas, Kosta Boda, signerad.

Blått glas med polykrom dekor samt ansikte. På metallställning. Numrerad BKENAT979003-200(?). Höjd 25 cm.

Smärre slitage.

Formgivare

Klubbat pris
2 850
248
260
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
17 jun 2018 22:06
2 850 SEK
8
17 jun 2018 21:51
2 650 SEK
17 jun 2018 21:49
2 450 SEK
17 jun 2018 21:49
2 410 SEK
14 jun 2018 18:21
2 210 SEK
14 jun 2018 18:21
2 010 SEK
9 jun 2018 18:29
1 900 SEK
8 jun 2018 21:21
1 800 SEK
8 jun 2018 20:16
1 700 SEK
8 jun 2018 20:16
1 656 SEK
8 jun 2018 12:22
1 600 SEK
8 jun 2018 10:50
1 500 SEK
8 jun 2018 10:50
1 410 SEK
8 jun 2018 10:29
1 310 SEK
8 jun 2018 10:29
1 210 SEK
8 jun 2018 7:36
1 110 SEK
8 jun 2018 7:36
1 010 SEK
8 jun 2018 7:36
1 000 SEK
7 jun 2018 23:59
725 SEK
7 jun 2018 23:59
675 SEK
7 jun 2018 23:13
671 SEK
7 jun 2018 23:13
621 SEK
7 jun 2018 14:29
300 SEK