1061266

VÄSKA, "Birkin 35", Hermès 2003.

Röd Clemance med röda stickningar och palladiumhardware. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE". Spänne märkt: "HERMÈS-PARIS " samt med artisanstämplar och årsstämpel. Lås och nyckelhållare med nycklar medföljer. Fodrad med matchande skinn, invändigt två fack varav ett med dragkedja. Ca 35 x 19 x 26 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Nötta hörn. Lås slitet. Fläckar.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Marcus Nilsson

    Marcus Nilsson
    Acquisition manager och specialist fashion

    marcus.nilsson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 60 000 SEK

    Slutpris

    44 000
    4 152 EUR
    4 711 USD

    Budhistorik (5 bud)
    522 okt 2018 20:1344000SEK
    422 okt 2018 18:3742000SEK
    Acceptpris på 42 000 SEK uppnåddes
    321 okt 2018 13:1340000SEK