1061266

VÄSKA, "Birkin 35", Hermès 2003.

Röd Clemance med röda stickningar och palladiumhardware. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE". Spänne märkt: "HERMÈS-PARIS " samt med artisanstämplar och årsstämpel. Lås och nyckelhållare med nycklar medföljer. Fodrad med matchande skinn, invändigt två fack varav ett med dragkedja. Ca 35 x 19 x 26 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Nötta hörn. Lås slitet. Fläckar.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Marcus Nilsson

    Marcus Nilsson
    Ansvarig specialist fashion och Chef Kundservice

    marcus.nilsson@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 60 000 SEK

    Slutpris

    44 000
    4 302 EUR
    4 894 USD

    Budhistorik (5 bud)
    522 okt 20:1344000SEK
    422 okt 18:3742000SEK
    Acceptpris på 42 000 SEK uppnåddes
    321 okt 13:1340000SEK