1096210

HERMÈS, Birkin 35 Bordeaux, 2017.

Bordeauxfärgad togo med stickningar i samma färg. Beslag och detaljer i guldfärgad metall. Spänne märkt: "HERMÈS-PARIS " samt artisanstämplar och årsstämpel "A" på insidan (2017). Lås och nyckelhållare med nycklar medföljer. Fodrad med matchande bordeauxfärgat skinn, invändigt, två fack varav ett med dragkedja. Ca 35 x 27 x 19 cm. Regnskydd, dustbag och kartong medföljer.

Kvitto finns.

Konditionsrapport

Nyskick. Box med slitage.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Fock

    Johanna Fock
    Specialist fashion, eventansvarig

    johanna.fock@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 85 000 SEK

    Slutpris

    84 000
    8 213 EUR
    9 342 USD

    Budhistorik (7 bud)
    222 okt 20:1184000SEK
    520 okt 22:2782000SEK
    415 okt 20:5280000SEK
    Acceptpris på 80 000 SEK uppnåddes