Svart ruppad mink- och rävpäls. Två fickor fram. Stänges med hyskor. Märkt " GIANFRANCO FERRE FOURRURES". Byst ca 124 cm, längd rygg ca 93 cm och armlängd ca 41 cm.
Slitage. Fickor med lagningar.