1099798

HERMÈS, väska, "Birkin 35", 2009.

Brun togo med ljusa stickningar. Beslag och detaljer i guldfärgad metall. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE". Spänne märkt: "HERMÈS-PARIS" samt artisanstämplar och årsstämpel, "M" i kvadrat. Lås och nyckelhållare med nycklar medföljer. Fodrad med matchande brunt skinn, invändigt två fack varav ett med dragkedja. Ca 35 x 19 x 26 cm. Dustbag, regnkappa och kartong medföljer.

Konditionsrapport

Obetydligt bruksslitage. Lätt nötta kanter.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Fock

    Johanna Fock
    Specialist fashion, eventansvarig

    johanna.fock@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 75 000 SEK

    Slutpris

    69 000
    6 704 EUR
    7 596 USD

    Budhistorik (5 bud)
    322 okt 20:3169000SEK
    Acceptpris på 68 000 SEK uppnåddes
    422 okt 16:4467000SEK
    319 okt 11:1865000SEK