1099798
Hermès

HERMÈS, väska, "Birkin 35", 2009

Brun togo med ljusa stickningar. Beslag och detaljer i guldfärgad metall. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE". Spänne märkt: "HERMÈS-PARIS" samt artisanstämplar och årsstämpel, "M" i kvadrat. Lås och nyckelhållare med nycklar medföljer. Fodrad med matchande brunt skinn, invändigt två fack varav ett med dragkedja. Ca 35 x 19 x 26 cm. Dustbag, regnkappa och kartong medföljer.

Obetydligt bruksslitage. Lätt nötta kanter.

Övrigt

Johanna Fock
Johanna Fock
Specialist fashion, eventansvarig
+46 (0)8 614 08 72

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
69 000
6 487
7 309
Utropspris
75 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
22 okt 2018 20:31
69 000 SEK
22 okt 2018 16:44
67 000 SEK
19 okt 2018 11:18
65 000 SEK
13 okt 2018 0:24
55 000 SEK
12 okt 2018 18:16
50 000 SEK