1099798

HERMÈS, väska, "Birkin 35", 2009.

Brun togo med ljusa stickningar. Beslag och detaljer i guldfärgad metall. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE". Spänne märkt: "HERMÈS-PARIS" samt artisanstämplar och årsstämpel, "M" i kvadrat. Lås och nyckelhållare med nycklar medföljer. Fodrad med matchande brunt skinn, invändigt två fack varav ett med dragkedja. Ca 35 x 19 x 26 cm. Dustbag, regnkappa och kartong medföljer.

Konditionsrapport

Obetydligt bruksslitage. Lätt nötta kanter.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L6

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Fock

    Johanna Fock
    Specialist fashion, eventansvarig

    johanna.fock@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 75 000 SEK

    Slutpris

    69 000
    6 678 EUR
    7 869 USD

    Budhistorik (5 bud)
    322 okt 20:3169000SEK
    Acceptpris på 68 000 SEK uppnåddes
    422 okt 16:4467000SEK
    319 okt 11:1865000SEK