Den nya romantiken

Gårdsromantik, lantligt, rustikt, gustavianskt, antikt eller modernt – oavsett vilken av dessa stilar som präglar ditt hem, så har vi något för dig i temaauktionen "Den Nya Romantiken". Att blanda modern design med äldre och antika möbler ger värme och personlighet till ett hem – resultat blir helt enkelt finstämt och unikt. I denna kurerade temaauktion har vi samlat noggrant handplockade möbler och objekt med fokus på hantverk och egna uttryck. Välkomna att inspireras av en äldre möbelvärld där föremålen har en historia eller proveniens.

821 föremål
LJUSKRONA, omkring 1900.
LJUSKRONA, omkring 1900.

Utropspris
15 000 SEK
SKÄNK, 1800-tal.
SKÄNK, 1800-tal.

Utropspris
4 000 SEK