LJUSKRONA, Karl Johan-stil, 1900-tal.

Stomme av mässing, behängd med prismor. För fyra ljus. Fyra ljuspunkter. Korgbotten. Svängda bladornerade ljusarmar. Höjd 80 cm.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Slitage.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Heathcote-Ball

    Anna Heathcote-Ball

    anna.heathcoteball@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 655
    356 EUR
    403 USD

    Budhistorik (7 bud)
    3 8 nov 16:243655SEK
    2 8 nov 16:183455SEK
    3A 8 nov 16:183255SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes