RESEBESTICK, 2+1 delar, silver, i etui, Schweinfurt, 1700-talets mitt.

Läderklätt etui. Tenar och blad av stål. Gaffel och kniven längd 20 cm. Skeden längd 19 cm.

Slitage. Skeden ej ursprungligen tillhörande.

Proveniens

Esbjörn Kronbergs samling.

Rosenberg nr 4526 (Schweinfurt).

Utropspris
5 000 SEK