BIBLIOTEKSBORD, barockstil, 1900-talets första hälft.

Mahogny, delvis fanerat. Längd 180 cm, bredd 115 cm, höjd 79 cm. Två utdragbara skivor, längd 80 cm vardera.

Slitage. Enstaka torrsprickor. Fläckar, märken och repor. Nötta kanter.

Utropspris
6 000 SEK