BESTICK, 128 delar, silver, "Rosenholm", GAB, 1960-tal.

12 bordsgafflar (18)
12 bordsknivar med stålblad (20)
14 bordsskedar (18)
15 tårtgafflar (14)
18 smörgåsgafflar (14)
13 smörgåsknivar med stålblad (16)
13 dessertskedar (15)
12 kaffeskedar (11)
11 teskedar (12)
2 smörknivar med stålblad (16)
3 serveringsskedar (14-22)
1 såssked (18)
1 sillgaffel (18)
1 sardingaffel 14)
Total vikt med stålblad ca 3875 g.

Normalt bruksslitage

Utropspris
15 000 SEK