RAMAR, ett par, 1700-talets slut, Gustavianska.

Förgyllda och bronserade. Krönta med kunglig krona, lilla riksvapnet och flankerande lagerfestonger. Kopparstick föreställande Gustav III och Sofia Magdalena av Gillberg 1774. 57 x 35 cm.

Slitage.Mindre dekorkompletteringar, sliten fö rgyllning. Kopparstick med skador och slitage.

Utropspris
25 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13