URNA/PARFYMBRÄNNARE, Frankrike ca år 1800, Empire.

Förgylld och patinerad brons. Genombrutet lock med pinjekotte. Hänklar med satyrer. Mediciform. Höjd 36 cm.

fint skick obet slitage.

Utropspris
12 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61