Madeleine Pyk – en samling F769

AMPEL, empire, 1800-talets mitt.

För sex ljus. Ljusarmar i form av gripar. Dekor av maskaroner. En ljuspunkt. Stjärnformad takplafond från 1900-talets början. Med 12 ljuspunkter. Total höjd ca 65 cm.

Ej funktionstestad. Seanre el. Slitage. Dekorbortfall. Något anlupen metall.

Utropspris
8 000 SEK