BOKSKÅP/VITRINSKÅP, sent 1800-tal.

Ek. Två delar. Underdel med två lådor. Överdel med glasade skåpdörrar och invändig hyllinredning (ej monterad). Längd ca 200 cm, bredd ca 65 cm, höjd ca 270 cm. Nyckel finns.

Bruksskick. Sprickor och avslag. Renoverat och lagat. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK