SALONGSGRUPP, 7 delar, 1800-talets slut.

Målade. Skuren deikor. Fast stoppad rygg och sits. Knapphäftad rygg. Soffans sitthöjd 40, längd 180, djup 78, höjd 93 cm. Fåtöljernas sitthöjd 40, bredd 60, djup 70, height 84. Stolarnas sitthöjd 44, bredd 47, djup 48, höjd 85. Bordets längd 92, bredd 56, height 74 cm.

Smärre slitage. Senare målning. Färgbortfall. Märken. Lösa kantband.

Utropspris
5 000 SEK